OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marcina

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18. Lutego 2024r.

  1. Przeżywamy Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W czasie Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:15. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:30.
  3. Przez cały Wielki Post w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 19:00. W tym czasie odmówimy Różaniec za Ojczyznę. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.
  4. Wspólny Różaniec we wtorek i sobotę o 16:15. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 16:30.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi codziennie o godz. 16:00.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  7. Są wolne intencje mszalne w marcu. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego oraz książki ks. prof. Adama Rybickiego pt. „Ze Śląska nad Bałtyk. Rzecz o biskupie Czesławie Dominie”. Jest to fascynująca biografia byłego biskupa naszej diecezji CZESŁAWA DOMINA, który przybył ze Śląska i kierował naszą diecezją w latach 1992-1996. Chociaż choroba nowotworowa przerwała jego krótką posługę, jednak jego wyjątkowa osobowość i konkretne dzieła charytatywne zapisały się na zawsze w życiu naszej diecezji. Książki w cenie 35zł.
  9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

  

Ks. Proboszcz Marian Subocz

WIELKI POST TO DAR

Czas Wielkiego Postu jest darem dla człowieka, za który trzeba Bogu dziękować. Najpiękniejszym podziękowaniem będzie wejście na drogę nawrócenia i prawdziwego zwrócenia swego serca ku Bogu , uznania Go za Kogoś najważniejszego w życiu. Bycie w jedności z Panem Jezusem przywraca prawdziwą radość i daje pokój wewnętrzny mimo chaosu i niepewności, która nas otacza.

Modlitwa, post, jałmużna a także uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, adoracja Najświętszego Sakramentu mają pomóc w prawdziwej i trwałej przemianie życia. Rozmyślanie nad Męką Pana Jezusa pomoże uprościć nasze życie, wyciszyć się, zobaczyć w drugim człowieku brata, a nie przeciwnika.

Jan Paweł II na Wielki Post:

Czy jesteś w stanie zaryzykować swoim życiem dla kogoś? Zaryzykuj życiem dla Jezusa.”

Czas głębokiej prawdy, który nawraca, przywraca nadzieję i – stawiając znów wszystko na swoim miejscu – uspokaja i sprawia, że rodzi się optymizm.”

Rzymskokatolicka Parafia świętego Marcina w Kołobrzegu

Portowa 20 78-100 Kołobrzeg

 Konto Parafii:

 20 1240 6508 1111 0000 5405 2125